Aknafiksaator ja lukustatavad lingid kui turvameede

0

Kuigi soojemad ilmad on juba seljataga, tekib aeg-ajalt ikka soov värske õueõhk tuppa lasta. Lahtise aknaga tubade tuulutamine peidab endas aga mitmeid riske. Neid murekohti aitab maandada aknafiksaatorite ja lukustatavate linkide kasutamine, soovitab Luku-Expert.

Foto: Internet

Akende turvalisust aitab laste jaoks tõsta aknafiksaatori kasutamine.

Madalamatel korrustel on oht langeda juhusliku varguse ohvriks, mis toimuvad sageli just lahtise akna kaudu. Samuti võib pisiperel mänguhoos või lihtsalt uudishimust tekkida soov avada aken või rõduuks, kui nad ka vaid viivuks on järelevalveta jäänud. Lapsed kipuvad sageli olema väga leidlikud, suutes iseseisvalt avada nii kinniseid kui ka tuulutusasendis aknaid ja uksi. Sageli aga pole pere pisematel piisavalt ohutunnet.

Soovimatute tagajärgede ärahoidmiseks on mitmesuguseid lahendusi, nagu näiteks fiksaatorid ja lukustussüsteemid. Need võimaldavad akna või rõduukse seada kindlasse asendisse või tagada, et neid ei oleks üldse võimalik ilma võtmeta avada. Lahtise akna puhul ei lase fiksaator pisiperel akent täielikult avada ja lukustatavad lingid tagavad, et laps akent või rõduust iseseisvalt lahti ei saaks teha.

Taolised lahendused hoiavad eeskätt ära õnnetusi, kuid kaitsevad ka akent ennast ja teevad kodu turvalisemaks. Fiksaatorit kasutades ei pea ka muretsema, et tõmbetuul akent lõhuks. Samuti on näiteks trossiga akna avamistõkesti nuhtluseks varastele. Trossiga fiksaatorit on samuti lapsel raskem iseseisvalt lahti saada.

„Akende ja rõduuste lahti hoidmisel tuleb olla ettevaatlik ning esimestel korrustel ei tasu neid öösel ja eemal olles tuulutusasendisse jätta. Soovitame olla avatud akendega hoolikas ning kasutada lukustatavaid linke ja fiksaatoreid, eriti kui peres on lapsed,“ paneb südamele Luku-Expert OÜ tegevjuht Riho Ever.

 

Jaga

Kommenteeri