Antimikroobse pinnakattega käepidemed aitavad viirused eemal hoida

0
Ulvi Kullerkupp, Abloy Oy Eesti filiaali turundusjuht

Ulvi Kullerkupp, Abloy Oy Eesti filiaali turundusjuht

Talvisel viirusteperioodil on hea üle vaadata oma kodu ja töökoha tervislikumaks muutmise võimalused. Üheks lihtsaks vahendiks on kasutusele võtta antimikroobse pinnakattega ukselingid ja käepidemed.

Selline ainulaadne pinnakate hävitab 99% ohtlikest bakteritest, sealhulgas ka MRSA- ehk nn haiglabakteri. ACTIVE-pinnakattega toode takistab bakterite levikut inimeste käte abil, olles ise inimesele 100% ohutu. Antimikroobsed ukselingid sobivad sellistesse kasutuskohtadesse, kus bakterite ja mikroobide levikut on vaja peatada. Näiteks perearstikeskused, haiglad, lasteaiad, koolid, tervisekeskused, kontorihooned ehk ühesõnaga kõik kohad, kus on liikumas palju erinevaid inimesi.

Antimikroobne ukselink

Antimikroobne ukselink aitab takistada bakterite levikut. Foto: Abloy Oy

Kuna inimeste kaitsevõime viirushaiguste vastu ja kätepesemise harjumused on paraku väga erinevad, siis on hea, kui meie kõigi elukeskkonda saab muuta tervislikumaks sellise lihtsa toote abil nagu ukselink. Kes meist tahaks siis haigevoodis lamada või haiget last põetada?

Just lapsed on viirustele eriti vastuvõtlikud ja kannavad pisikuid kergesti koju edasi. Seega on antimikroobsetel toodetel kindel koht ka koduustel olemas.

Soome lukutootja Abloy Oy ja värvifirma Teknose pikaajalise uurimus- ja tootearendustöö tulemusena loodi ACTIVE antimikroobne värv. Värvil on lisaomadusteks suur kulumis- ja korrosioonikindlus, mis annavad tootele pikaealisuse ja vastupidavuse.

Mõnes eriti tiheda kasutusega uksel haaratakse ukselingist päevas mitusada, kui mitte tuhandeid kordi ja sageli kriimustatakse linki võtmete või mõne muu esemega. Kõikidel Abloy värvitud käepidemetel ja ukselinkidel on nüüd äärmiselt tugev ja vastupidav pealispind. See teeb raskeks toodete määrdumise ja lihtsaks vajadusel selle puhastamise.

YouTube Preview Image

Lisaks ukselinkidele ja käepidemetele on Abloy tootevalikus saadaval veel erinevad värvitud uksesulused (tualettruumi väändenupud, kattekilbid), võtmepesade kattekuplid ja uksesulgurid, mis kaetud Abloy Active pinnakattega. Seega on võimalik kogu ukse ümbrus komplekteerida hügieeniliselt puhtaks ja bakterivabaks. Kõik antimikroobsed tooted on märgitud septsiaalse Abloy Active tähisega, värvide standardvalikust leiab nii valge, alumiiniumhalli, grafiidi kui ka musta ning lisaks saab tellida meelepärast tooni tooteid RAL-värvikaardi järgi.

Antimikroobse pinnakattega toodete kasutajad püsivad tervematena.

Jaga

Kommenteeri