Aruküla kooli õpilaste seinakalender aitab viia ekskursioonile

0

Aruküla Vaba Waldorfkooli 5. klassi õpilased võtavad igal aastal ette mõne põneva retke loodusesse, mida uuritakse, luubid käes ja meeled avatud. Ekskursioon Eestimaa väikesaartele on ühendatud loodusõpetuse tunniga, et tõsta pilk raamatust välja ning panna õpikutarkus kokku päris eluga. Juba traditsiooniks saanud väljasõite ootavad lapsed sedavõrd, et panustavad ise sellesse, et retk saaks toimuda. Kui varasemalt on osaletud erinevatel laatadel, siis tänavu joonistati rasvakriitidega valmis uue aasta seinakalender.

Aruküla waldorfkooli 5. klassi õpilaste vahakriidimaalidega seinakalender

Aruküla kool tegutseb Aruküla mõisas 1992. aastast. Ligi pooled õpilastest käivad koolis Raasiku vallast, ülejäänud Tallinnast ja naabervaldadest. Waldorfkooli õppekava on üles ehitatud selliselt, et erinevad õppeained ja kunstilis-praktilised tegevused toetaksid lapses toimuvaid muutusi ja mõjuks talle tasakaalustavalt. Waldorfkoolide rajaja Rudolf Steineri loodud inimõpetuse järgi toimuvad lapse arengus suured muutused 7. ja 12.–14. eluaasta vahel. Koolis püütakse igati soodustada ja säilitada lapse õpitahet, uurivat käitumist, valmidust loovaks tegevuseks ja sotsiaalseks suhtlemiseks.

Kui tänapäeval on suund üha enam e-õppeks ning on koole, kus õpik on praktiliselt vahetatud tahvelarvuti vastu, siis Aruküla waldorfkoolis püütakse võimalikult palju ka ise kogeda, läbi teha ja oma käega katsuda. Ühe ilmeka näitena toob viiendas klassis käiva lapse vanem, G4Sis töötav turvatehnikadivisjoni projektijuht Aivar Niiholm leiva küpsetamise. “Lapsed valmistasid eelmisel aastal leiba ja mitte niisama ei küpsetanud, vaid külvasid ise ka vilja, tehes läbi kogu protsessi,” jutustab ta. “Vilja jahvatasid lapsed käsikiviga ja võib öelda, et seni elu parim leib!”

Vanemad toetavad jõu ja nõuga

Oktoobrikuised remonditalgud

Oktoobrikuised remonditalgud Aruküla waldorfkoolis. Foto: Aruküla Vaba Waldorfkool

Aruküla Vabakooli Seltsi tegevjuht Kerti Pellmas räägib, et õppemaksuga kaetakse eelkõige kooli ülalpidamisega seotud kulud ning mõnegi lisaidee elluviimine vajab eraldi toetust. Nii aga nagu on lapsed valmis ise panustama heade ideede elluviimisesse, abistavad kooli jõu ja nõuga lapsevanemad. Oktoobri alguses peeti näiteks talgupäeva, kus lapsevanemad panid sõna otseses mõttes õla alla ja aitasid katusealust remontida. Ka viienda klassi 2015. aasta kalendri valmimises on oma osa lapsevanematel.

Projektijuhtimisega sina peal olev Aivar Niiholm tuli ühel hommikul tööle, laste suured vahakriidijoonistused kaasas, et need kõik sisse skännida ning kalendriks valmis seada. Tänaseks on kalender trükis ning peagi on võimalik kalendrit ka siinsetel lugejatel tellida kas siis kingituseks või kaunistama kodust seina siiraste piltidega Eestimaa loodusest ja aastaaegadest. Kalendri tegemine on ka lastes endas suurt õhinat tekitanud – see on vähemalt sama huvitav olnud kui eesseisev kevadine õppereis.

Toeta Aruküla Vaba Waldorfkooli ja telli 2015. aasta kalender!
Kalender on spiraalköites ja A4 formaadis (laialilaotatult A3).
Kalendri hind on 5 eurot, koos postikuludega  6 eurot.
Anna teada oma soovist, mitu kalendrit ja millisele aadressile soovid tellida:
Aivar Niiholm, aivar.niiholm@ee.g4s.com.

arukyla_juuni arukyla_september
arukyla_veebruar arukyla_detsember

Loe Aruküla waldorfkooli tegemistest lisaks www.awv.ee

 

Jaga

Kommenteeri