G4S Login muudab teenuse läbipaistvamaks

0

Möödunud aasta lõpust G4S Eestis kasutusele võetud G4S Login aitab nutiseadme või arvuti abil vahetada infot valveobjekti ja turvajuhi vahel. Uus lahendus muudab kogu seni paberitel toimunud infovahetuse elektroonseks. G4S Logini asusid kõigepealt kasutama peamaja administraatorid ning ühena esimestest objektidest oleme süsteemi kasutama asunud uuest aastast Tallinna Ülikoolile turvateenust osutades.

G4S Login

Carolina Laanemaa kasutab ühena G4S Eesti peamaja administraatoritest G4S Logini külastajate registreerimiseks. Foto: G4S Eesti/Esme Kassak

Vahetuse alustamine, töötatud aeg, tehtud ringkäigud, toimunud vahejuhtumid – kõiki neid andmeid sisestatakse edaspidi tänu G4S Loginile elektroonselt. Samuti hakkavad uue lahenduse abil turvatöötaja nutiseadmesse või arvutisse jooksma tööks vajalikud juhendid ning korraldused, millele töötaja saab peale tutvumist lisada omapoolse kinnituse vastava dokumendiga tutvumise kohta. Lisaks muutuvad elektroonseks võtmete, külastajate ja sündmuste registreerimised. Just G4S Logini abil toimub juba eelmise aasta lõpust peamajas külastajate kirjapanek. Sirvides lähemalt nende sissekannete statistikat, oli väga põnev vaadata tekkinud mustreid. Näiteks selgus, et kõige rohkem unustab G4Si peamaja töötaja oma läbipääsukaardi koju just esmaspäeviti.

Uus programm, mis on G4S plc tootena kasutusel mitmes riigis, teeb teenuse läbipaistvamaks ka kliendi jaoks. „Avame end selle abil kliendile iseteeninduse mitmes talle vajalikus perspektiivis ja peaaegu reaalajas. Keegi teine seda Eestis praegu nii ei tee,“ kommenteeris valvedivisjoni direktor Villu Õun. Kliendil on tänu G4S Loginile võimalik näha valveobjekti jooksvat statistikat alates objektil töötavatest turvatöötajatest ja tehtavatest ringkäikudest kuni objekti külastanud isikuteni välja. Info edastus objekti ja turvajuhi või juhtimiskeskuse vahel muutub tänu uuele keskkonnale oluliselt kiiremaks ja tõhusamaks. Samuti tekib turvajuhil parem ülevaade valveobjekti jooksvatest sündmustest. Lisaks säästame keskkonda, kuna ei tooda oma töö käigus enam virnade viisi pabereid ega sõida neid ka tooma ja viima.

G4S Logini kasutuselevõtt puudutab kõiki, kes valveobjektil töötades teevad erinevaid kirjalikke sissekandeid, kuna need muutuvad elektroonseks. Eelkõige muutub andmete sisestamise viis ning piltlikult öeldes tuleb pastaka asemele nutiseade või siis arvuti puhul klaviatuur, muus osas jääb igapäevatöö samaks. Edaspidi on turvatöötajale ringkäike tehes oluliseks abimeheks nutiseade, mille abil saab registreerida kontrollpunktide läbimised ning vajadusel saata valveobjekti teistele töötajatele ja juhtidele ka teateid ja isegi pilte.

Jaga

Kommenteeri