G4S saatis tehnikat uuele ringile

0

Ühel oktoobrikuu päeval oli G4S peamaja esimese korruse koridor täis hulganisti tehnikat, mida kaks meest autohaagisesse vedasid. Tegemist polnud prügivedamise päevaga, vaid G4S annetas vana kontoritehnika uuskasutuseks MTÜ Puhja Uuskasutusele.

G4S saatis tehnikat uuskasutusse

G4S saatis tehnikat uuskasutusse. Foto: Reimo Raja/G4S Eesti

Uuskasutuse abistajad vaatavad iga tehnikavidina üle ja vajadusel remondivad neid. Nii jõuab siseministeeriumi või kohalike omavalitsuste kaudu ellu äratatud tehnika uuele ringile. Tehnika, mida edasi anda ei kõlba, tehakse varuosadeks. Abivajajaid, kelleni asjad jõuavad, on väga erinevaid, alates toimetulekuraskustes peredest kuni lasteaedade ja vabatahtlike pritsumeesteni välja.

„Plaan oli asjad utiliseerida, aga leidsime IT osakonna juhi Margo Külviga, et oleks asjalikum nendega midagi paremat teha. Nii võtsingi ühendust MTÜ Puhja Uuskasutuskeskusega,“ avas IT konsultant Lennart Võhovanets idee tekkelugu.

Kokku anti ära kümmekond lauaarvutit koos monitoridega, paar kontorikombaini, kolm printerit, 30 klaviatuuri koos hiirtega ning veel kõiksugust tehnikat varuosadeks. Lisaks andis turvatehnikadivisjoni Põhja piirkonna hooldusjuht Andres Peilman oma meeskonnaga ära vanade tuletõrjesüsteemide mitu keskseadet, mille uuskasutajad osadeks lammutavad ja leiavad vidinatele rakenduse teistes seadmetes või müüvad maha.

„Neid ilmselt uuskasutusse sellisel kujul ei suunata, vaid lammutatakse osadeks ja leitakse neile rakendus kas mujal seadmetes või maha müües. Kogu tulu läheb MTÜ arendamiseks ja teiste aitamiseks,“ selgitas Lennart.

Usume, et saame sellise heateoga natukenegi toeks olla lastele, suurperedele, kogukonna turvalisuse eest seisvatele vabatahtlikele ja teistelegi abivajajatele.

Jaga

Kommenteeri