Jõulukingi asemel heategu

0

Sel aastal otsustas G4S Eesti oma klientidele kingituste tegemise asemel toetada Vähiravifondi “Kingitud elu”. Päris tühjade kätega me siiski ei tahtnud klientide juurde minna ja nii otsustasime vähemalt piparkooke kinkida, neid ise kaunistades ja pakkides. Ühtlasi viime nii edasi head sõnumit.

Piparkoogikott

Piparkookidega edasi antav jõulusoov. Foto: Esme Kassak

Nii koguneski detsembrikuu teisel nädalal G4Si peamaja kohvikusse kümmekond G4Si töötajat ja teist sama palju Vähiravifondi vabatahtlikke, et glasuurida ja pakkida piparkoogisüdameid. “Piparkoogid saime Vähiravifondi vahendusel Marmitonilt praktiliselt tasuta. Pakkimise ja glasuurimise korraldasime ise,” selgitas idee taga seisev turundusjuht Tarmo Pärjala. Suuremate kingituste tegemise ja pakkimise arvelt alles jääv raha annetataksegi fondile. Kokku sai sel piparkoogihõngulisel neljapäeval pakitud veidi üle tuhande koti.

Vähiravifondi vabatahtlikud

Vähiravifondi vabatahtlikud G4Sis piparkooke kaunistamas ja pakkimas. Foto: Esme Kassak

Üheskoos pakkimine pakkus õdusa ja toimeka pärastlõuna nii G4Si töötajatele kui ka fondi vabatahtlikele. Kõik abistajad said selga põlled ja kätte toidukäitlemiseks vajaminevad kindad. Töö jagati üksteise vahel kenasti ära, nii et osavamate näppudega kolleegid “maalisid” piparkookidele peale G4Si logosid ning teised pakkisid ja pakkisid ja pakkisid.

G4S Eesti üks raamatupidajatest Janne Pärn oli abiks korraga nii fondi vabatahtlikuna kui ka G4Sikana. Ta alustas Vähiravifondi vabatahtlikuna sellest suvest, kui lapsed olid maal, ning fond kutsus Facebooki vahendusel appi raha koguma Maarja ja Koidu kontserdile Lohusallu.

Janne Pärn

Janne Pärn oli abiks nii G4Si töötaja kui ka Vähiravifondi vabatahtlikuna. Foto: Esme Kassak

Selgi korral sai ta esimesena kutse piparkookide glasuurimise ja pakkimise aktsioonist osa võtta just fondilt. “Mul on väga hea meel, et G4S annab fondi oma panuse. Pole ilmselt ühtki peret, kes poleks mingil määral selle haigusega kokku puutunud,” räägib Janne, kes kaotas kolm aastat tagasi hea sõbranna.

Neljapäevasel üritusel valis Janne endale glasuurimise töö ning lõpuks oli tal logo väga selge. “Glasuurisin mitu tundi ja logo tuli lõpuks väga ilus,” muigab ta. Janne tegeleb heategevusega aasta ringi ja tõttab ikka appi fondile, kui saab. “Aitan koguda raha ja mõned korrad aastas annetan ka ise.”

Vähiravifondi aktsiooni “Suurim kingitus on elu” eesmärk on loobuda jõulukingituste ostmisest ning annetada selleks mõeldud raha vähiraviks. Kampaaniaga on teiste seas liitunud Elisa, Utilitas, Eften Capital ja Interstudio. Piparkooke käest kätte kinkides levitame olulist sõnumit veelgi. Hoolivaid jõule!

Loe lisaks: kingitudelu.ee

YouTube Preview Image
Jaga

Kommenteeri