Kettagolf kutsub hea seltskonnaga aasta ringi loodusesse

0
G4Sikad kettagolfi harrastamas

G4Sikad pärast tööd kettagolfi harrastamast. Foto: Brita Saidla/G4S Eesti

Üha enam võib kuulda, et mõni tuttavatest-sõpradest on käinud discgolfi ehk kettagolfi mängimas. Mis mäng see selline siis on, mis viib kaks korda nädalas, kolmapäeviti pärast tööd ja laupäeva hommikuti, metsa alla värskesse õhku ka pundi G4Sikaid?

Kuigi Eestisse jõudis kettagolf juba 2002. aastal, on see suuremat populaarsust pälvinud just viimasel paaril aastal. Tegemist on sportmänguga, kus tuleb võimalikult väheste visetega spetsiaalne lendav taldrik visata kettagolfi korvi. Mängu võidab see, kes läbib raja kõige väiksema hulga visetega. Kettagolfi on suhteliselt odav mängida, kuna rajad on üldjuhul tasuta, ning kui ketas välja arvata, siis rohkem varustust polegi vaja. Kuigi peamised taldriku lennutajad on kõik seotud G4Si Spordiklubiga, on tegemist eelkõige töötajate enda algatusega.

G4Si kettagolfi aktiivgrupp tekkis turvatöötaja Egert Miljani ja turvajuhi Meelis Kalda algatusel kevadel, mil lõppes G4Si Spordiklubi sisehooaeg ja sellega koos sulgpalli mängimine. Egert oli kettapisiku saanud paar suve tagasi ja sügisel leitud sulgpalli seltskond oli täpselt sobiv grupp, kellega koos harjutada.

„Alustasime kord nädalas ning alguses 7—8 inimesega. Nüüd on huvilisi juba paarkümmend ja aktiivsematel mängijatel oma ketaski,“ räägib Meelis. Tema sõnul saab seda ala harrastada kasvõi aasta läbi, lihtsalt tuleb arvestada ilmaolude ja raja valgustusega. Meelis ise on kettagolfi mänginud juba kolm aastat ning perre on selle märgiks üksjagu ka mängukettaid kogunenud. Tegemist on alaga, mis sobib hästi kõigile, soost ja vanusest olenemata. Nii Meelis kui Egert on ala vajalikud võtted ise endale selgeks teinud ning juhendavad heal meelel teisigi. Egert õpib, muide, Tallinna Ülikoolis treeneriametit, nii et teda tasub usaldada küll.

G4Si personalispetsialist Maarja Kikkas mängis kettagolfi esimest korda sel suvel oma sõpruskonnaga ning nüüd käib pärast kolleegi kutset vastavalt võimalusele ka G4Sikatega ketast lennutamas. „See on üliäge, soovitan väga,“ jagub Maarjal vaid kiidusõnu. „Oled looduses värskes õhus, liigud, samas ka võistlusmoment sees ja muidugi hea seltskond! Lisaks avastad Eestimaad: nii palju põnevaid paiku, mille olemasolust enne aimugi ei olnud!“ Veebilehe discsport.ee andmetel on Eestis üle 30 raja, millest enamus asub terviseradadel.

Loe lisaks: www.g4s.ee/spordiklubi

Jaga

Kommenteeri