Kontrolli oma helkurit mobiiltelefoniga!

0

Saabunud on pikad ja pimedad sügisõhtud ning sellega seoses muutub oluliseks jalakäijate nähtavus liikluses. Nähtavaks aitab teha väike elupäästja helkur!

helkurg4s

„Liikluses viga saanud isikute puhul näeme ikka, et jalakäija ei kasutanud lihtsaimat turvavarustust ehk helkurit. Tuletame meelde, et pimedal ajal on jalakäijale helkuri kandmine kohustuslik, see peab olema nähtav igast suunast ja soovituslikult paiknema paremal küljel põlve kõrgusel. Tänapäeval saab end liikluses nähtavamaks muuta lisaks teiste moodsate lahendustega, näiteks helkurlõnga ja -pihustite abil,“ ütles If Kindlustuse isikukahjude grupijuht Kadri Puna.

Seega, sõltumata ilmastikuoludest ja tänavavalgustest tuleb nii sõidu- kui kõnniteel pimedal ajal käies kanda helkurit. Kuidas aga veenduda selles, et kasutatav helkur suudab piisavalt peegeldada ja teeb kandja nähtavaks?

If Kindlustus, kes puutub tihedalt õnnetuste tagajärgedega kokku, jagab soovitusi helkuri kandjatele, tuues välja kolm huvitavat fakti:

  1. Helkur kulub.

Helkur kulub ja mitmeid aastaid kasutusel olnud helkur ei peegelda valgust enam sama hästi nagu uus. Riietele õmmeldud helkurribad kuluvad kasutamise käigus ja pesumasinaga pestes. Helkuri peegeldavat toimet saab aga kergesti kontrollida: võta mobiiltelefon ja tee riietest välguga foto. Kui helkuri kohad ei ole selgelt eristatavad, siis ei peegelda helkur enam korralikult.

  1. Ka valgustatud tänaval on vaja helkurit kasutada.

Sügisel ja talvel juhtub liiklusõnnetusi ka valgustatud linnatänavail, sest tänavavalgustus ei muuda ümbrust sama nähtavaks nagu päevasel ajal. Autojuhi jaoks halvendavad nähtavust ka vihm ja märjalt asfaldilt peegelduvad auto- ja tänavatuled ning puude ja põõsaste varjud. Vihmaga võib jalakäija nähtavus olla sama vähene nagu kuiva ilmaga valgustamata teedel.

  1. Erksavärvilised riided ei ole autojuhile pimedas paremini näha.

Erksad värvid on päeval hästi nähtavad, sest nad eristuvad taustast. Pimedal ajal ei ole aga riiete värvusel suurt tähtsust, sest siis on kõik värvid halvasti näha. Helkur peegeldab tagasi sõiduki tulede valgust ja muudab seega jalakäija pimedas nähtavaks. Lähituledega sõites märkab autojuht helkurita jalakäijat alles 40-50 meetri kauguselt. Helkuriga jalakäijat on autojuhil võimalik märgata aga juba seitse korda kaugemalt ehk ligi 350 meetri kauguselt.

Loe lisaks siit!

Jaga

Kommenteeri