Moodne kodulukustus annab vabad käed

0
Ulvi Kullerkupp, Abloy Oy Eesti filiaali turundusjuht

Ulvi Kullerkupp, Abloy Oy Eesti filiaali turundusjuht

Oleme harjunud oma koduust avama ja lukustama võtmega. Vajutame alarmpuldist maha valvekoodi ning alles siis siseneme tuppa. Uudne puldist juhitav lukustussüsteem toob kodu lukustamise ja signalisatsioonipuldi koodisisestuse aga ühe näpuliigutuse kaugusele. Võtmekimp ja eraldiasuv alarmpult on ajalugu.

Abloy Control+ lukustussüsteemi puhul avatakse ja suletakse lukud ühe kaugjuhtimisvõtmega ning lülitatakse sisse (või välja) alarm. See süsteem sobib peamiselt eramajade ja väiksemate kortermajade lukustamiseks. Enamikel juhtudel piisab selle kasutuselevõtuks vahetada lukukomplektis välja vaid võtmepesa. Seejärel on luku juhtimisseade töövalmis.

Ukse avamine puldist

Uudne puldist juhitav lukustussüsteem toob kodu lukustamise ja signalisatsioonipuldi koodisisestuse ühe näpuliigutuse kaugusele. Foto: Abloy Oy

Ukse saab avada kaugjuhtimisvõtmega lähedalt või eemalt: lühike vajutus avab ukse 2–5 meetri kauguselt ja pikk vajutus kuni 20 meetri kauguselt. Samale kaugjuhtimisvõtmele saab liita kodu, garaaži, kontori ja kasvõi suvekodu lukud, kokku kuni 50 erinevat ust.

Kui võti kaob või elekter läheb ära…
Kui võti kaob, siis saab kasutaja ise kadunud võtme juhtimiskeskuse abil kasutusest kohe kõrvaldada. Nii tagatakse, et võtme pahatahtlik leidja ei saaks võtme omaniku koju siseneda. Lukusüsteemi juhtimiskeskus teavitab kasutajat ekraani ja summeri abil ka ukse või süsteemi olekutest ning häiretest, näiteks kogemata lahtiununenud uksest. Elektrikatkestuse korral toimivad uksed tavapäraselt ja uksed on seestpoolt alati lingist avatavad.

Foto: Abloy Oy

Kaasaegne lukustussüsteem. Foto: Abloy Oy

Juhtimisseade töötab kahesuunalisel juhtmevabal raadiosagedusel, kus infovahetus toimib muutuva 868 Mhz sagedusega. See annab seadmele digitaalse salastatuse. Seadet juhtiva kaugjuhtimisvõtme mällu jääb viimane turvaala (uksed lukus, signalisatsioon peal) toiming, nii et hiljem on võimalik kontrollida, kas kodust lahkudes said uksed ikka kindlasti lukku ja kodu valve alla. Veekindel võti töötab kuni 4 meetri raadiuses, selles asuv patarei töötab temperatuurivahemikus  -10 kuni +50˚C minimaalselt 2 aastat.

Mugav võtmete haldamine
Tänapäeva dünaamiline ärimaastik esitab ettevõtetele väljakutseid, kus endisest enam on vaja turvata hoonetesse ligipääsu ja hoida kontrolli all inimeste liikumist. Abloy Protec Cliq lukustussüsteemis on võtmes ja võtmepesas ühildatud mehaaniline ja elektromehaaniline tuvastus.

Nutikas CLIQ tehnoloogia võimaldab anda võtmetele ajalisi kasutusõiguseid, avades näiteks kindla ukse kaheks tunniks esmaspäeviti. See aitab maandada riske ainuüksi sellega, et inimesed ei pääse igal ajal ettevõtte ruumidesse,  olgu tegemist siis oma töötajatega või teenusepakkujatega partnerfirmadest.

Võtmete haldamine

Nutikas CLIQ tehnoloogia võimaldab võtmetele anda ajalisi kasutusõigusi. Foto: Abloy OY

Kõiki võtmete avanemisi saab lihtsa kaugjutimisprogrammi abil kiiresti muuta ja kustutada. Võtmepesa ja võti salvestavad nende kasutuse ja ka lubamatu avamiskatse, mis omakorda juhib tähelepanu võimalikule turvariskile. Elektroonilise tehnoloogiaga saab varustada lisaks tavalistele võtmepesadele ka ripplukke ja seadmelukke.

Jaga

Kommenteeri