Nutikad vidinad loomas igapäevaturvalisust

0

Telefonid pole ammu enam üksnes rääkimiseks ning uut mudelit valides on igaühel omad kriteeriumid. Kelle jaoks on tähtis suur ekraan, kelle jaoks pildistamine ning kelle jaoks mõne kindla rakenduse toimimine. Kuid elustiili kõrval on üha olulisemaks muutumas, kuidas pisikese nutiseadme abil enda jaoks olulistel asjadel või inimestel silma peal hoida.

Nutivõtmehoidja leiab võtme ja telefoni
Kui nutikodu lahendused hõlmavad näiteks kütte reguleerimist või koduõue värava avamist, siis mõned lihtsamad probleemid on justkui kahe silma vahele jäänud. Laiast maailmast võib leida mitmeid selliseid nutikaid rakendusi, näiteks võtmete otsija, lemmiklooma leidja või jalgratta jälitaja.

key.jpg.CROP.promo-mediumlarge

Motorola nutivõtmehoidja, mis aitab telefoniga üles leida võtmeid ja vastupid. Foto: Motorola

Kes meist ei oleks aeg-ajalt otsinud taga oma telefoni või koduvõtmeid? Just sellele mõeldes on Motorola välja tulnud spetsiaalse võtmehoidjaga, mille abil on umbes 30 meetri (100 jala) raadiuses võimalik nutitelefoniga üles leida võtmed ja ka vastupidi, telefoni võtmehoidjal nuppu vajutades. Keerukamaks muutub olukord, kui mõlemad on kadunud, kuid ka sellist situatsiooni on arendajad ette näinud ning võtmed ja telefon on võimalik üles leida rakendusse sisse logides kellegi teise telefoni kaudu.

Virtuaalne kaelarihm lemmikoomale
Lemmikloomade üles leidmiseks ja tuvastamiseks kasutatakse üldjuhul kiibistamist, mis Eestis on sellest aastast lisaks koertele ka kõikide kasside puhul kohustuslik. Jäämata lootma aga teiste peale, on Ameerika firma Pawscout arendanud valmis spetsiaalse toote, mille abil oleks pere jaoks armsaks saanud lemmikut lihtsam otsida.

Rihma külge kinnitatud vidin aitab mobiiltelefoni kaudu lemmikooma leida

Rihma külge kinnitatud vidin aitab mobiiltelefoni kaudu lemmikooma leida. Foto: Pawscout

Lemmiklooma viimatine asukoht

Lemmiklooma viimatine asukoht kaardil. Foto: Pawscout

Looma kaelarihma külge pistetakse spetsiaalne vidin, millega suheldes on võimalik mobiiltelefoniga umbes 60 meetri (200 jala) raadiuses kaduma läinud looma otsida. Sisuliselt on tegemist virtuaalse kaelarihmaga, mis annab signaali, kui loom on läheduses.

Kuigi 60 meetrit võib tunduda väike maa, siis tegelikult võib selline toode üsna praktiline olla, kuna kassid armastavad üsna kodu läheduses luusida ja lihtsalt kusagil peidus olla, ning koeradki väga palju kaugemale uitama ei lähe. Oma osa on siiski ka kogukonnal, sest süsteemi kaudu on võimalik teada saada teistest kaduma läinud loomadest ning seeläbi aidata kiiremini lemmikul tagasi oma koju jõuda.

Jalgratta valvur ja navigeerimisseade
Sakslaste välja töötatud smrtGRiPS jalgratta käepidemed muudavad silmavaba navigeerimist pakkudes sõitmise ohutumaks ning võimaldavad ühtlasi otsida jalgratast, kui see on kadunud või halvemal juhul varastatud.

YouTube Preview Image

Navigeerimisseadeldis suhtleb sõitjaga vastavalt vasaku või parema käepidemega vibreerides märku andes. Kas Eesti oludes just seda ohtu on, et publikurohkes kohas on raske enda ratast leida, küll aga on võimalik jälgida ratta teekonda, kui see on pihta pandud.

Sarnaselt lemmiklooma rakendusega on ka sellel lahendusel olemas eraldi kogukondlik lahendus, mille kaudu saab otsitavast rattast teistele teada anda. Ratas annab signaali kuni saja meetri kaugusele, seda nii teistele samasuguse seadme omanikele kui ka mobiilis vastava  rakenduse kasutajatele.

Nutikad jalgratta käepidemed

Nutikad jalgratta käepidemed aitavad ohutult navigeerida ning rattal silma peal hoida. Foto: smrtGRiPS

Jaga

Kommenteeri