Öökull-valvekaamera suhtleb silmade abil

0

Prantsuse noore disaineri Vivien Mulleri loodud ning Kickstarteri ühisrahastusplatvormi abil lansseeritud valvekaamera Ulo (eesti keeles võiks vist öelda Ülo) on kujundatud väikese öökullina. Kuid selle eripära ei seisne üksnes pilkupüüdvas disainis.

Öökull-kaamera Ulo

Silmade abil suhtlev öökull-kaamera Ulo. Foto: www.vivien-muller.fr

Tänapäeval on üha enam seadmeid omavahel ühenduses, kuid ükski neist ei suhtle kasutajaga, vähemalt mitte sellisel erilisel viisil nagu kõnealune valvekaamera. Kuigi kultuuriline taust võib olla erinev, on paljud näoilmed seostatavad sarnaste emotsioonidega üle maailma. Silmade keel on seejuures üks mõjusamaid mitteverbaalse suhtluse vahendeid. Just seda on ka Ulo loomisel arvesse võetud.

Öökull-kaamera suhtleb silmade kaudu, seejuures on võimalik kohandada ka öökulli silmade kuju, värvi ja suurust, nõnda et see sobituks kasutaja ruumi interjööri ja maitsega. Kuigi ekraanilt ei kuvata ühtki logo või ikooni, on lihtne mõista, mida Ulo justkui mõtleb või millist infot soovib edasi anda silmade abil. Nii võib ta peegeldada ka temani jõudvat ilmateadet või näida hämmeldununa, kui kasutajal peaks sisestatud info järgi olema kohtumine, kuid viibib kodus.

Ulo reageerib silmade liigutamisega.

Öökull-kaamera Ulo reageerib ka liigutustele. Foto: www.vivien-muller.fr

Vivien Muller on oskuslikult ühendanud loodusest, aga ka geomeetriast ja origamist inspireeritud disaini ja teaduse. Wi-Fi ühenduse abil töötav kaamera kujutab endast täiesti omalaadset seadet, mis viib viisi, kuidas me suhtleme objektidega, täiesti uuele tasemele. Ulo jagab silmade abil infot, kuid suhtleb ka kasutajaga. Öökull on väsinud olekuga, kui aku on praktiliselt tühi (alla 10%), ning ta pilgutab silmi, kui tema “peremees” tukastab. Samuti seirab ta kasutajat, kui see liigub ruumis ringi. Selline silmade väljendusrikkus on võimalik tänu kaasaegsetele ümaratele LCD-ekraanidele, mis algselt toodeti järgmise põlvkonna nutikellade jaoks.

Milleks aga seda järgmise aasta novembris esimeste toetajate-tarbijateni jõudvat kaamerat kasutada saab? Kaamera abil on võimalik turvalise ühenduse kaudu silma peal hoida ruumil enda äraolekul ning saada ka pilte objektist. Tulevikus on plaanis kaamera “miimikat” veelgi arendada, samuti paistab disainer olevat mõelnud kaamera kasutamise peale välitingimustes. Tuult tiibadesse!

Vaata järele siit:

 

Loe lisaks:

Jaga

Kommenteeri