Osta jõulukingid kohalikelt tegijatelt!

0
Maria Šnaper

Maria Šnaper, “Julged hoolida?” kaasautor

Enam ei ole mägede taga aeg, mil seisame silmitsi lähenevate jõuludega ning nii mõnigi meist leiab ennast keset sumisevat kaubanduskeskust mõttega “Mida kinkida?” Ainulaadsete ja hingestatud kingituste otsinguil kutsume üles pöörama enam tähelepanu kodumaiste väikeettevõtete loomingule ning pakume ka omalt poolt välja mõned ideed.

Saabastega linnuke või hoopis punane koer?
Mängulisuse, värvide ja lapseliku rõõmu igatsejaid keset veidi unist talveaega päästab kingi otsimise virvarrist Etskae ehete looja, tekstiilikunstnik Kristi Tuhkru-Tamm. Etskae keraamilised ja vilditud ehted on inspireeritud loomadest, loodusest, inimestest ning mustritest, olles mitte üksnes moekad, vaid kandes endas ka teatavat soojust.

Etskae prossid

Etskae värvikad ja omalaadsed ehted. Foto: Etskae

Miks mitte üllatada ema, õde või sõbrannat mõne lustaka ja tavatu kõrvarõngastepaari või prossiga? Kunstnik jätab ruumi ka klientide fantaasiale ja tema poole võib pöörduda ka erisoovidega. Ehetega on võimalik lähemalt tutvuda Etskae Facebooki lehel.

Tervislik magusaamps
Soovitame kõikidel päkapikkudel lisada oma jõulumaiuste kotikestesse Raplamaal tegutseva Minna Sahvri maiuseid, mis on valminud hoolikalt valitud kodumaiste kasvatajate saadustest ja marmelaaditädi Siret Ermi enda nopitud marjadest. Erinevad maitsed ei vii mitte lihtsalt keele alla, vaid kingivad võimaluse rännata tagasi aastaaegadesse, mil ööd olid märksa soojemad.

Minna Sahver

Minna Sahvri tervislikud maiused. Foto: Minna Sahver

Minna marmelaadiamps ei sisalda sünteetilisi säilitus- ega värvaineid ning on gluteenivaba, sobides kõigile, keda vähegi istutab millegi uue ning kahtlemata kodumaiselt magusa järele. Kui tunned, et väike maismokk Sinus või mõnes Su pereliikmes on jõulude tulekuga taas tõstmas pead, külasta Minna Sahvri kodulehekülge minnasahver.ee ja uuri järele, millises lähimas kaupluses on saadaval Minna Sahvri väärtulikumad aarded.

Hea teada! Raplamaa väärt toodete kohta leiad infot lisaks spetsiaalselt kodulehelt www.raplamaatoode.ee.

Sel aastal toome tuppa mitu puud!
Kui kuuselõhnast sel aastal ei piisa ja muuseas oled juba mõnda aega mõlgutanud mõtteid uuest riidekirstust, veini- või hoopiski raamaturiiulist, siis võib olla hea mõte proovile panna Harjumaal tegutseva noore perefirma Herne Mööbli oskused. Herne Mööbel on võtnud nõuks kasutada põnevate tarbeesemete ja mööbli valmistamiseks puitu, mis on juba korra või paar oma elu muu esemena ära elanud.

Veinikandur

Veinikandur kui omapärane disainielement. Foto: Herne Mööbel OÜ

Sulev Herne höövli läbi reinkarneeruvad ka kõige lootusetumad plangud omanäolisteks meistriteosteks, mis kannavad oma lugu. Miks mitte kirjutada jõuluvanale (või Sulevile) kiri ning paluda jõulukingiks midagi sellist, millest sa mitte lihtsalt ei ole juba mõnda aega unistanud, vaid hoopis hädasti vajanud. Tutvu Herne Mööbel OÜ töödega Facebooki lehel!

Need on vaid kolm pärli Eesti ettevõtlusmaastikult, kuid miks mitte otsida üles ka kõik ülejäänud toredad leiutajad ja meisterdajad?

Soovitame saabuvatel jõuludel kinkida oma lähedastele, sõpradele ja headele koostööpartneritele kodukandi meistri käsitööd, millega ei toeta mitte lihtsalt üht või teist ettevõtet, vaid laiemalt Eesti maa- ja elustiiliettevõtlust. Kas mitte see ei oleks võrdväärne panustamisega tulevikku?

Jaga

Kommenteeri