Pime aeg nõuab liikluses veelgi suuremat tähelepanelikkust

0

Viimased nädalad on Eestimaa liikluses olnud väga traagilised. Ainuüksi Tallinnas ja Harjumaal on liiklusõnnetustes hukkunud neli jalakäijat. Nende õnnetuste ühine märksõna on tähelepanematus ja üksteisega mittearvestamine, kirjutab Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuuri prefekt Kristian Jaani oma koolidesse saadetud pöördumises lapsevanemate poole.

Kanna helkurit!

Ole nähtav ja kanna helkurit! Foto: G4S

Me näeme tänavapildis autojuhte, kes ei pea oluliseks liiklusreegleid, piirkiirust ja lähenevat ülekäigurada või foori keelavat tuld. Me näeme tänavapildis jalakäijaid, kelle jaoks on keelava fooritulega või vales kohas tee ületamine igapäevane rutiin või kes vaatamata mitmetele märkustele iialgi helkurit ei kanna.

Head lapsevanemad, see, milline on meie igapäevane liikluspilt, on väga palju teie teha. Te saate autojuhi ja jalakäijana austada liiklusreegleid, suhtuda hoolivalt teistesse liiklejatesse, anda oma lastele liiklusesse kaasa õiged käitumisjuhised ja teha kõik endas oleneva, et olla ise hooliv liikleja ja kutsuda hoolivusele ka teisi. Saabunud pime aeg nõuab nii autojuhilt kui jalakäijalt veelgi rohkem tähelepanelikkust ja üksteisega arvestamist.

Olge ise eeskujuks ja rääkige ohud liikluses läbi oma laste ja lähedastega! Helkur on väike, aga tihtilugu väga tõhus abimees, mis teeb meid liikluses nähtavaks. Hoolime iseendast ja teistest meie ümber!

Jaga

Kommenteeri