Pühade pop-up käsitööpood Jõhvis

0

Veel aasta tagasi elas Merje Äri-Reelo Tallinnas ega osanud aimatagi, et aasta pärast avab Ida-Virumaal koos uute sõprade ja kaasmõtlejate Tia-Mall Ruutopõllu ja Luise Sommeriga käsitööpoe. Kuidas pop-up poe mõtteni üheskoos jõuti ja mille poolest ettevõtmine Jõhvis eriline on, räägib Merje lähemalt.

Jõhvi promenaad

Käsitöö pop-up pood asub Jõhvi promenaadil

Kuidas pop-up poe idee alguse sai?
Pop-up poe sünd oli justkui loomulik asjade käik pärast seda, kui meie kolm tuttavaks saime. Me oleme kolmekesi kõik loomeinimesed ja soovime, et meie tehtu jõuaks ka huvilisteni. Tia on tahtnud midagi sellist teha juba 15 aastat. Ta pidi natuke aega ootama, et keegi ideega kaasa tuleks. Meie Luisega kolisime Vokka aasta tagasi. Kuna saadaval oli ka väga hea asukohaga üüripind, tekkis idee teha ajutine pood ja lihtsalt proovida. Oleme ise kordamööda müüjad poes ja teeme ka koolitusi.

merje köögirätikud kivimotiiviga linane luise lamp- taaskasutus Tia_roosiparlid
 Merje kivimotiiviga rätikud  Luise lambid  Tia-Malli roosihelmed

Miks peaks teie poodi külastama?
Siin kandis on vähe võimalusi osta käsitööd ja head eesti disaini, rääkimata idavirumaistest disaintoodetest. Usume, et jõulukuine pop-up pood annab kogemuse nii meile endile kui ka inimestele Ida-Virumaal. Lisaks oma toodetele müüme ka tuntud eesti disainerite töid. Ootame meid ka niisama uudistama, et saada lihtsalt visuaalne elamus. Kindlasti leidub siin palju selliseid asju, mida esmakordselt avastada. Samuti on võimalik meie juures endale ise midagi valmis meisterdada töötubades.

Mis on Sinu jaoks muutunud selle aastaga?
Aasta tagasi olin mina kahe lapsega kodune ja elasime perega pealinnas. Oleme abikaasaga mõlemad Vokast pärit ja olime juba tükk aega mõelnud, et võiks siia tagasi tulla. Vokas on hea ja lihtne elada, suuremad linnad on lähedal – kõik igapäevased tegemised saab kiirelt ära teha, sest vahemaad on väikesed ja ummikuid ei ole. Alguses oli ikka meeletult vaba tunne. Tänaseks oleme selle vabaduse ja värske õhuga nii ära harjunud, et enam ei pane tähelegi. Kui aga Tallinnas käia, siis tunnetab kontrasti kohe. Mulle meeldib, et mets ja meri on lähedal ja sinna ei pea autoga sõitma. Tahtsin sellist vabadust, nagu mul endal oli lapsepõlves, ka oma lastele.

Millised on teiste lood?
Kui mina tulin tagasi oma kodukanti, siis Luisega on lugu hoopis teistsugune. Tema tuli perega vabatahtlikult Pärnust Ida-Virumaale Vokka elama. Paljud ju pelgavad seda kanti. Aga Luise oli siin varem käinud ühel sõbrannal külas ja leidis, et talle sobiks siin väikeste lastega elada. Luisa oli varem VAT Teatris Tallinnas valgustaja ning praegu on ta veel lapsepuhkusel.

Tia-Malli maapähkli-ja mandlivõie

Tia-Malli maapähkli-ja mandlivõie. Foto: Tia-Mall Ruutopõld

Tia tuli siia oma vanaisa tallu Kanadast 21 aastat tagasi ja tegeleb erinevate asjadega. Ma arvan, et ta on kõige tuntum oma maapähklivõi poolest, mis on Kanadas hästi tavaline asi, kuid mida ta siit ei leidnud. Nüüd teeb ta seda ise ja tema maapähklivõid fännavad nii eestlased kui venelased. See on tõeliselt maitsev! Tia-Mall on tahtnud sellist poodi juba viimased 15 aastat teha. Meil kolmel oligi vaja kokku saada!

Kes te kolm olete?

Merje Äri-Reelo, Tia Ruutopõld ja Luise Sommer

Merje Äri-Reelo, Tia-Mall Ruutopõld ja Luise Sommer. Foto: erakogu

Merje: “Olen lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia (2009) tekstiilidisaini erialal. Trükin enamasti kodutekstiili. Mulle meeldib naturaalne kangas, lina on soe ja nahasõbralik materjal. Linasele riidele omaselt kortsub see kergelt, kuid see näitabki materjali kvaliteeti. Rätikuna kasutades imab väga hästi niiskust ja kuivab kiiresti.”

“Kõige rohkem panevad mind tegutsema teised loomingulised inimesed. Isetegemine ja loomine on elustiil – see teeb mind õnnelikuks.” – Merje Äri-Reelo

Luise: “Olen lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia (2010) valguskujunduse erialal. Ülikoolis olen õppinud valguskujundust. Praegusel hetkel on hoopis minu amet laste kõrval muutunud hobiks. Prožektoritega valguskujunduse loomine on mul selge, nüüd uurin, kuidas käsitöövalgusega meeleolu luua ja meeli mõjutada. Pop-up poodi olen Voka tööruumis valmistanud küünlaid ning taaskasutuse meetodil laua- ja laelampe.”

Tia: “Olen lõpetanud Ryerson University (1986) visuaalse kunsti erialal.”

„Soovin, et inimesed avaksid silmad ja tunneksid rõõmu asjadest enda ümber. Mulle meeldib asju teha ja oleks tore, kui saaks neid kellelegi ka müüa, mitte ainult endale koju teha. Ja et ise tegemise ajal õpiks koguaeg midagi juurde.” – Tia-Mall Ruutopõld

Tule kaema pop-up poodi Jõhvis Keskväljak 7!
Pood on avatud 30. novembrist kuni 23. detsembrini iga päev 11–18.
Vaata lisaks www.facebook.com/popuppood

Jaga

Kommenteeri