Rattakinnitused – the good, the bad and the ugly

0

Andrus Jõgevalt kirjutab oma blogis jalgrattakinnitustest ja annab seejuures meeleoluka ülevaate sellest, millised on väärt neisse investeeritud aega ja eurosid, ning millesed võib pikema jututa ümbertöötlemisse viia. 

Jalgrataste turvaline ja mugav kinnitamine on oluline teema – 

rattaga poodi või tööle minnes tahaks hiljem ka ratta jätkuvalt eest leida. Turvalisuse teemadel ma sügavamalt peatuda ei taha, küllap mõistab ka ratast mitteomav inimene, kuidas ratast laias laastus kõige turvalisem kinnitada on (lukku ennast arvestamata). Läbi raami ja eelistatult ka läbi tagaratta. Küll on aga rataste kinnitamise juures palju muid olulisi funktsionaalseid tegureid ning iga suvaline traatrõngas selleks ei sobi.

Järgnevatest näidetest valdav enamus on Tartust, kus linn on täis peamiselt vaid häid rataste kinnituskohti. Tõenäoliselt on sellel oma osa ka dokumendil “Jalgrattarajatised meil ja mujal”, mille on koostanud Rein Lepik ning mis on leitav Tartu lehelt.


Järgnevate näidete näol ei ole kindlasti tegemist ainsate heade või ainsate halbade lahendustega. Need on lihtsalt näited, häid lahendusi on teistsuguseidki.

Loe põhjalikumalt ja vaata pilte erinevatest rattakinnitustest Andruse blogis!

Jaga

Kommenteeri