Ruumilises kasutajakeskkonnas põimub päriselu digieluga

0

Ajal, mil võisteldakse üha põnevamate mobiili- ja nutiseadmete välja mõtlemisega, on Microsoft klaviatuurist, hiirest ja ekraanist selle klassikalises mõttes sootuks loobunud ja asetanud oma süsteemi keskmesse hoopis inimese, kelle pilku, häält ja liigutusi arvestatakse käsuna.

Veel kümmekond aastat tagasi utoopilisena tundunud lubadus tulla välja ruumilise kasutajaliidesega on tõeks saanud. 21. jaanuaril esitles Microsoft Windows 10 operatsioonisüsteemi, mis viib Windowsi kasutamise ruumilisse, holograafilisse maailma.

Holograafiline kasutajakeskkond

Microsoft viib Windowsi kasutamise ruumilisse keskkonda. Foto: Microsoft

Windows 10 muudab hologrammi kaudu senise seadmekeskse arvutikasutamise palju isiklikumaks ja inimesekesksemaks. Kasutades Microsofti prillidega peavõru HoloLens saab seade aru, kuhu inimese pilk on suunatud ning mida ta oma käte ja häälega ütleb. Hologrammid joonistuvad prilliekraanile, nii et need tunduvad kolmemõõtmelises ruumis päris objektidena.

On abiks toodete disainimisel

Arvutis visandatav toode võtab kohe realistliku kuju. Foto: Microsoft

Kuna hologramme saab ise disainida ja neile kuju anda, loob selline kasutajaliides uudsete lahenduste leidmiseks täiesti uued võimalused. Ruumiline kasutajaliides loob head võimalused õpetamiseks ja ideede jagamiseks, muutes info ühese mõistmise lihtsamaks. Hologrammidena saavad ideed justkui füüsilise kuju ning märksa kiiremini saab aimu, milline võiks värske mõttevälgatusena pähe torganud toode tegelikkuses välja näha.

Kuidas aga seda uut tehnoloogilist võimalust kõige paremini ära kasutada? Ruumiline keskkond annab kindlasti juurde palju võimalusi fantaseerimiseks ning uute kogemuste saamiseks, olleks põnevaks vahendiks mitte üksnes mängusõpradele. Praktiline pool vajab ehk veel harjumist, kuid nagu Microsoft ise on välja toonud, võimaldab ruumiline tegevuste näitlikustamine märksa selgemalt juhendada ja õpetada kaugjuhtimise teel, olgu selleks videokõne pereasjade ajamiseks või hoopis tipptehnoloogia omandamine mingis kindlas valdkonnas.

Ruumiline abi

Juhendamine kaugjuhtimise teel. Foto: Microsoft

 

 

Jaga

Kommenteeri