Spordipisiku kasvatamiseks jalgrattavõistlusele!

0

Jalgrattasõit on väga hea ja keskkonnasõbralik võimalus kogu perega värskes õhus aega veeta ning ühtlasi sporti teha. Suure jalgrattasõbrana soovin anda oma panuse jalgrattasõidu kui tervisliku liikumisviisi edendamiseks ning seetõttu korraldan alates 2005. aastast omanimelist jalgrattavõistlust. Mul on hea meel tõdeda, et osavõtjate arv on järjekindlalt kasvanud ning 2012. aastal oli kohal ligi 500 võistlejat ja üle 200 pealtvaataja.

Jalgrattavõistluse põhiline eesmärk on pakkuda osavõtutasuta värskes õhus spordi tegemise võimalust kogu perele. Oodatud on kõik, nii hobi korras sõitjad kui ka tõsisemad jalgrattasportlased, eeskätt aga lapsed, emad ja isad, vanaemad ja vanaisad. Võistlus toimub Pirita Velodroomil ja Pirita Spordikeskuse terviseradadel. Väikesed lapsed ja täiskasvanud ei sõida muidugi koos. Näiteks möödunud aastal toimus jalgrattavõistlus viies kategoorias, erineva pikkusega võistlusradadel: kuni 6-aastased lapsed; 7-12 aastased lapsed; naised; mehed; ratastoolilsõitjad.

Kõigil distantsidel on kohustuslik kiivri kandmine ning osalejate turvalisuse tagamiseks viibib raja kõrval ka kiirabiekipaaž. 

Jalgrattavõistlusel on küll osalenud mitmed Eesti tippsõitjad, kuid ennekõike on tegemist kogupereüritusega, kus kõige olulisem on osavõtt. Eelmisel aastal esimest korda toimunud ratastoolisõiduga soovib korraldusmeeskond pakkuda lõbusat ja sportlikku võistlemise võimalust ka piiratud liikumisvõimega inimestele.

Lisaks spordile paneme rõhku ohutu liikluskultuuri õpetamisele – infotelkidega on kohal politsei, päästjad ja erinevad mittetulundusühingud. Eelmisel aastal pakkus paljudele osavõtjatele huvi ka võimalus lähemalt tutvuda politsei mootorratta ning tuletõrjeautoga.

Abikaasa ja kolme lapse isana tean, kui olulised on kogu perele suunatud üritused. Piiratud ajalised ja rahalised ressursid ei võimalda kahjuks inimestel tihti ühiselt spordivõistlustel osaleda. Seepärast on meie üritus alati tasuta.

Käesoleval aastal toimub IX jalgrattavõistlus tänaste plaanide kohaselt suve viimasel laupäeval, 31. augustil. Täpsema info ja registreerimisvõimaluse lisan augusti alguses oma kodulehele www.ratas.ee.  Ootame kõiki huvilisi võistlema ja jalgratturitele kaasa elama.

Jüri Ratas
Jalgrattavõistluse peakorraldaja

Jaga

Kommenteeri