Tegija teab, et kiiver kaitseb

0

Ka väike kukkumine rattalt võib halva õnne korral põhjustada tõsiseid traumasid ja isegi kõige vilunumad ratturid pole viltuvedamise eest kaitstud. Kiiver suudab kukkumise korral vähendada raskete koljutraumade saamise riski, kuid seda vaid juhul, kui kiiver on kinnitatud pähe õigesti.

1. Mida tuleks silmas pidada? Tuleb jälgida, et kiiver oleks selle kandjale paraja suurusega, vastaks turvastandardile ja oleks korrektselt pähe kinnitatud.

2. Kiivri reguleerimiseks on soovitav kasutada „2-V-1“ meetodit!
Kiiver on peas õigesti, kui kiivri esiosa alumise ääre ja kulmude vahele jääb kahe sõrme laiune ala.

Kiivri külgrihmasid tuleb fikseerimisklambri abil reguleerida nii, et need moodustaksid kõrvade juures „V“ tähe kuju. Samas tuleb jälgida, et kuskilt ei pigistaks ning kiivri rihma ja lõua vahele mahuks vabalt üks sõrm.

3. Kontroll. Kui järgida „2-V-1“ meetodit, peaks kiiver olema eeskujulikult kinnitatud. Seda saab testida pead üles-alla või paremale-vasemale liigutades – kui nende liigutuste juures kiiver peas ei loksu, on kiiver reguleeritud korrektselt. Viimase korrektuuri saab teha kiivri suuruse reguleerimise mehhanismi abil.

 

4. Ka kiivrid vananevad ja muutuvad aja jooksul kasutuskõlbmatuks. Kui kiiver on saanud põrutada, on mõrane või on kiivriga korra kukutud, siis ei taga selle kandmine ratturi ohutust. Seesugune kiiver ei kaitse enam pead sellisel määral, nagu tootjad on seda ette näinud ja seepärast on arukas endale uus kiiver soetada.

5. Kui kaua kiiver kestab? Kiivri kasutusperioodiks loetakse 5 aastat. Kui otsustate vahetada oma vana kiivri uue vastu, siis olete igal juhul teinud õige otsuse. Kiivrite tootjad arendavad pidevalt oma tooteid ning uued mudelid tagavad jalgratturitele suurema ohutuse.

Autor: Maanteeamet

Jaga

Kommenteeri